www.monikapolasek.cz

Jak se nachystat na své focení

Informace k focení

Proč se fotit u mě?

Po focení budete odcházet s úsměvem na rtech. s nabytým seběvědomím. s pocitem, že jste ŽENA! s novými zkušenostmi. s krásnými fotkami.

Ateliér je na celý den nachystaný jen pro Vás. Podle předem domluveného projektu jsou pro Vás připraveny rekvizity, oblečení, obuv a jednotlivé doplňky.

Jak dlouho budeme společně vytvářet Vaše fotografie záleží jen na naší šikovnosti. Uvedené časy jsou jen orientační. Neskončíme, pokud nebudeme vědět, že máme skutečně ty TOP snímky.
ROKY PRAXE
+
Individuálních projektů
+
ÚŽASNÝCH KLIENTů
+
HODIN U MONITORU

JAK PŘIPRAVIT PLEŤ?

TÝDEN PŘED FOCENÍM

Zvyšte příjem tekutin (ideálně čistou vodu). Pokud se líčíte dbejte na večerní odličování a na noc naneste na pleť hydratační sérum nebo noční krém.

Ráno oplachujte obličej studenou vodou a pokud je to možné hydratujte během dne pleť hydratačním nebo denním krémem.

Pokuste se vyhnout alkoholu a slazeným věcem.

DEN PŘED FOCENÍM

Pokud je to možné, neličte se a pleti věnujte „odpočinkový den“. Ráno pleť vyčistěte jemným peelingem.Upravte si obočí, případně nežádoucí chloupky nad horním rtem.

Doporučuji použít hydratační masku. A během dne si dopřát opět jemnou vrstvu denního krému.

Večer opět použijte noční krém.

V DEN FOCENÍ

Doražte nenalíčená s čistou pletí. Hydratační krém už není třeba (ale nevadí), pleť už si připravím ve studiu.

NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?

POKOŽKA

Pokud máme domluvené glamour focení, nebo focení , kde se počítá s nahou kůží, zaměřte se na zvýšený příjem tekutin.

Několik dnů před focením po večerní koupeli věnujte čas péči o pokožku tělovým mlékem.

Pokud trpíte na suché paty, dopřejte si pedikúru nebo domácí úpravu chodidel.

RUCE

Na focení doražte prosím s upravenými nehty. Lepší žádný lak, než starý 🙂

Pokud máte naplánované doplnění nehtů před focením, volte decentnější barvy a vzory.

VLASY

Večer před focením si vlasy umyjte pouze šamponem, případně s kondicionérem. Bez masek aj. přípravků.

Nechodtě spát s mokrou hlavou a vlasy před spaním vysušte.

Na focení doražte aniž byste použila nějaké stylingové přípravky.

JAKÉ OBLEČENÍ S SEBOU?

SPODNÍ PRÁDLO

Na každé focení je vhodné s sebou mít spodní prádlo v černé, bílé a tělové barvě. Může být i prádlo krajkové. Vyvarujte se prosím křiklavým barvám. Pokud to není součástí projektu, tak nevolte prádlo se vzorem.

Pokud vlastníte, přibalte si do kabelky tanga nebo jiné úzce střižené kalhotky.

 

BASIC KOUSKY

Bílé a černé tričko a tílko s větším výstřihem. Volnější halenku nebo tuniku. Kardigan v teplých barvách. Jeansy a černé leginy.

Bílé tenisky, černé lodičky/bílé lodičky.

OBLÍBENÉ KOUSKY

Závěrem focení můžeme využít některé z Vašich oblíbených kousků ve kterých byste se chtěla nechat vyfotit. Nebojte se je donést na focení a můžeme s nimi vymyslet rovnou něco na místě 🙂

Ateliérová šatna je vybavena širokou škálou oblečení., včetně spodního prádla. V rámci focení boudoir je zajištěno několik typů korzetů, overalů, podvazkových kompletů, punčoch aj. Vybrat si můžete z mnoha párů bot a doplňků. Vel. 34-42. Větší pak po domluvě.

Ke každému focení je vypracován individuální projekt. Na základě něj se domlouváme na konkrétních kouscích, které si s sebou máte případně dovézt.

PRŮBĚH FOCENÍ

Celé naše odpoledne/dopoledne zahájíme líčením a česáním....a kecáním :). Následně se vrhneme na samotné tvoření. Obvykle se obsahově řídím naplánovaným projektem, ale zpravidla odbočíme i k jiným snímkům, které vymyslíme spontánně na place.

Při focení nikoho do ničeho nenutím. Jednotlivé polohy volíme tak, aby lichotily Vaší postavě a už během focení jednotlivé fotky konzultujeme. Čas focení se odvíjí od vzájemné kreativity, Vaší pohybové a výrazové nadanosti a taky dle Vašeho času. Ideálni tak je, pokud si na focení vyhradíte čas neomezený 😀

Cílem focení nejsou jen výsledné fotky. Snažím se, abyste si den užila a byly to VAŠE chvíle, kdy máte možnost na chvilku vypnout od každodenního stresu.

VÝSLEDNÉ FOTOGRAFIE

Pokud mi to časová vytížensot dovolí, do dvou dnů od focení zasílám náhledové snímky z nichž si vyberete domluvené množství fotek, které dále postupují k retuši. Finální fotografie obdržíte cca 2-4týdny od Vašeho výběru. Pokud byste si vybrali fotografie nad rámec balíčku je cena za každou další fotku cca 500,-/ks.

Na fotkách upravuji pozadí, odstraňuji nežádoucí objekty, dolaďuji barevnost, sytost fotky a kontrast. Retušuji nedostatky pleti, pokožky, jizvy apod. Po domluvě upravuji postavu a vlasy. Každý má jiný vkus, proto se na jednotlivých postupech retuše domlouvám individuálně 🙂

Pokud nejsme domluvené jinak, snažím se retušovat s citem tak, aby výsledek byl uvěřitelný a na fotkách jste to byla stále vy.

BUDEME TÝM!
TĚŠÍM SE NA VÁS!

Hlavně se nebát a jít po hlavě do toho!
NEKOUŠU 🙂 🙂 🙂