www.monikapolasek.cz

Jak na deštník kreativně

Dost dlouhou dobu jsem fotila se systémovými blesky a dopomáhala si studiovými deštníky a odraznými deskami. Nedostatkem vybavení a malými prostory jsem však byla nucena pracovat s „tím co je“ ,a to co nejefektivněji.

Stačí málo.

Tento typ fotky nepovažuji za vrchol fotografického umění, ale rozhodně mi přijde z uměleckého hlediska tahle fotka zájimavá a vzbuzuje ve mne hodně intimity a lásky. Přitom stačí tak málo. Nachystáme si černé pozadí nebo za fotografovaným párem necháme dostatek prostoru, tak aby se nám nemohlo odnikud odrazit světlo. Fotografovaný pár pak postavím co nejblíže k sobě a ve většině případů poprosím muže, aby v levé ruce držel systémový blesk směřující ke stropu.

V případě, že jde blesk vidět, poprosím dámu, aby uchopila deštník nebo ruku partnera tak, abychom blesk schovali. Oba společně pak drží rukojeť deštníku. Deštník na úplný závěr srovnám, aby byl v co nejlepší rovině. Většinou fotím objektivem 50mm s clonou f5.6

Co si pořídit?

Stačí jeden systémový blesk ( já používám: YONGNUO YNS560 IV) a fotografický transparentní deštník 102cm. Odpalovač a čtyři baterie AAA.